O NAS

Zajmujemy się projektowaniem ogrodów, wszelkiego typu zieleni miejskiej, a także aranżacją zieleni przy obiektach instytucjonalnych i firmach, kawiarniach.

 

Staramy się aranżować przestrzeń w zgodzie z zasadami natury. Zależy nam, aby tworzone przez nas projekty pozwoliły w pełni rozkoszować się harmonizującym działaniem zielonych zakątków.

 

Nasza dewiza to także: „duża przestrzeń na małej powierzchni”.

 

Każdy element w przestrzeni zmienia w szczególny sposób to, jak ją odbieramy. Odbieranie czegoś jako długie lub krótkie nie zależy od faktycznego wymiaru, tylko od jego kształtu, barwy, otoczenia i oświetlenia. Przewaga pionowych linii sprawia, że teren wyda się mniejszy niż obszar o tej samej powierzchni, w którym przeważają linie poziome. Wszelkie przegrody, mury, parkany, żywopłoty wpływają na odbieranie przez nas wymiarów przestrzeni. Teren otoczony wysokim murem zawsze będzie wydawał się mniejszy.
 
Niektóre ogrody sprawiają wrażenie małych i ciasnych, mimo, że ich powierzchnia wcale nie jest taka mała. Z drugiej strony niewielkie ogródki mogą być tak zaprojektowane, by odczuć przestrzeń i otwartość. Im mniejszy ogród, tym ważniejszy staje się wybór każdej rośliny.
 
Czasem wystarczy usunąć drzewo, krzew lub pergolę, aby znów odetchnąć. Pusty i otwarty ogród, wystawiony na działanie upałów to również miejsce pozbawione harmonii.